Piektdiena, 2022. gada 9. decembris

Vārda diena: Sarmīte, Tabita

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Radiomājā mīt zināšanas un prasmes, ar kurām esam gatavi dalīties

 

Latvijas Radio aicina pilnveidot sevi kopā ar pieredzes bagātiem, zinošiem un profesionāliem jomas pasniedzējiem, kuri savas zināšanas pielieto praksē ik dienu un vēlas dalīties ar tām.

Piedāvājam šādus kursus:

RUNAS PRASMES
IEVADS RADIOŽURNĀLISTIKĀ
RADIO DJ KURSS

 

RUNAS PRASMES

KURSĀ APGŪSI:

Nodarbībās tu iepazīsies ar veiksmīgas publiskās uzstāšanās nosacījumiem un trenēsi publiskai runai nepieciešamās prasmes. Tajās apgūsi runas prasmes teoriju, loģiska teksta veidošanas pamatus, kā arī atbilstoši runas mērķim un auditorijai, iemācīsies atbrīvot ķermeni, apgūsi pareizu elpošanu, vingrināsi dažādu skaņu izrunu, kas ļauj iegūt drošu balss skanējumu, skaidru artikulāciju un loģisku runu. Kursu ietvaros vingrināsies teikt dažādas uzrunas, veikt ierakstus un analizēt teikto.

Kursi notiek divās kārtās:

1. kārta – trīs nodarbības,

2. kārta - sešas līdz divdesmit nodarbības.

Kursa mērķis ir:

  • iepazīstināt ar uzstāšanās psihiskajiem, fiziskajiem nosacījumiem un trenēt publiskai runai nepieciešamās prasmes;
  • dot iespēju dalībniekiem apgūt pareizu, spēcīgu un veselīgu elpošanu. Ierādīt paņēmienus, kā attīstīt balsi, izvēršot tās diapazonu, palīdzot atrast unikālu un pievilcīgu tembru.
  • apgūt paņēmienus, kā pārvarēt stresu, atbrīvot ķermeni, nodrošināt mierīgu elpošanu un panākt drošu balss skanējumu, skaidru artikulāciju un loģisku runu.

KURSU PASNIEDZĒJI:

Arita Grīnberga

Arita ir pieredzes bagāta radio diktore un raidījumu vadītāja. Pašlaik viņa vada un producē Latvijas Radio 1 raidījumu “Monopols”. Runas pedagoģes prasmes un zināšanas apguvusi, 10 gadu laikā mācoties pie režisores un leģendārās runas pedagoģes Antonijas Apeles. Kā ilggadēja Latvijas Radio "balss" Arita ir izkopusi runas prasmi līdz sīkākajām niansēm.

Aina Matīsa

Kopš 1998. gada Aina Matīsa strādā par skatuves runas pedagoģi Latvijas Kultūras akadēmijā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pie viņas mācījušies tādi Latvijā zināmi un mīlēti aktieri kā Akvelīna Līvmane, Mirdza Martinsone, Esmeralda Ermale, Elita Kļaviņa, Baiba Broka, Guna Zariņa, Sandra Zvīgule, Regīna Razuma, Ilze Rūdolfa, Katrīna Pasternaka, Ivars Kalniņš, Gundars Āboliņš, Harijs Spanovskis, Andrejs Žagars, Jānis Paukštello, Andris Bērziņš un citi.

Anita Grūbe

Aktrise un pedagoģe Anita Grūbe darbojas mākslas jomā vairāk nekā 40 gadus. 20 gadu pieredze uz skatuves Dailes teātrī, vairāk nekā 20 gadu pieredze pedagoģijā  - aktieru meistarības, runas mākslas, retorikas, prezentācijas prasmju apmācībā dažādu profesiju pārstāvjiem. Darbojusies kultūras un mākslas projektu vadībā, meistarklasēs, dažādu konkursu žūrijās.


Madara Melne-Tomsone

Aktrises izglītību ieguvusi Klaipēdas Universitātē pie pasniedzējiem Veltas un Vītauta Anužiem. Skatuves runas mākslu apguvusi pie tādiem pasniedzējiem kā Dace Skadiņa, Māra Liniņa, Nele Klimiene (Savičenko), Ilga Martinsone. Piecus gadus bijusi Liepājas teātra aktrise. Kopš 2016. gada. paralēli aktrises radošajam darbam dažādos teātra, televīzijas un kino projektos, vada publiskās runas un dikcijas uzlabošanas seminārus gan pieaugušajiem, gan bērniem. Pēdējo gadu laikā strādā par runas pedagoģi Rīgas Doma Kora skolā, Radoši audzinošajā teātra skolā "RATS", Rīgas Aktieru studijā un Eiropas Hitu Radio, kur strādā ar ētera balsīm.


KURSA NORISE:
Kursu iespējams apmeklēt dienas vai vakara grupās, klātienē vai tiešsaistē. Mācības tiek organizētas 4-8 cilvēku lielās grupās. Kursa apjoms 16 nodarbības (viena nodarbība 90 minūtes)

MAKSA PAR KURSU:

Vienas nodarbības cena ir EUR 30,25 (ieskaitot PVN), kopā par visu kursu - EUR 484,00 (ieskaitot PVN).


Lai pieteiktos kursiem, jāaizpilda ej.uz/PiesakiesKursiemLR. Papildus informācija pa tālruni 6720 6677 vai e-pastā dace.ivane@latvijasradio.lv.

 

 

IEVADS RADIOŽURNĀLISTIKĀ

KURSĀ APGŪSI:

Nodarbībās tu iegūsi padziļinātu ieskatu radiožurnālistikā, kā arī iegūsi jaunas zināšanas par radio specifku, sabiedriskajiem medijiem, radio ziņu un programmu veidošanu.

1. nodarbība: Radio un klausītājs. Klausīšanās zelta laikmets. Kur un kā mēs klausāmies radio?

2. nodarbība: Radio un valsts. Sabiedriskā radio situācija Latvijā. Kvalitatīvs sabiedriskais medijs ir valsts drošības jautājums.

3. nodarbība: Radio un žurnālisti. Kāpēc vispār vajadzīgs žurnālists, ja katrs tagad var publicēt savu ziņu jebkur un jebkurā brīdī? Uzticamība. Kanāla uzticamība.

4. nodarbība: Radio un formāti. Dažādi radio formāti. Mūzikas kanāli. Runas radio. Komercformāti. Komercraidstaciju un sabiedrisko kanālu būtiskākās atšķirības.

5. nodarbība: Ziņas – radio mugurkauls. Ziņu veidošanas pamatprincipi. Precizitāte, operativitāte, viedokļu dažādība.

6. nodarbība: Ziņu veidošana. Temata izvēle. Faktu vākšana. Analīze. Atbilstošs izklāsts.

7. nodarbība: Radio un programma. No kā veidojas radio programma?

8. nodarbība: Radio un  žanri.  Intervija gan kā radiožurnālistikas žanrs, gan kā faktu vākšanas metode. Intervijas tehnikas. Kā uzdot jautājumus, kad intervijas partneris lieto kādu pret- stratēģiju?

KURSA PASNIEDZĒJA:

Ingvilda Strautmane

Ingvildai ir plaša radošā pieredze medijos. Viņa bijusi gan Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta vadītāja, gan darbojusies Latvijas Radio Ziņu dienestā, vadot programmas, veidojot sižetus un producējot ziņu programmas. Savulaik strādājusi laikrakstā „Diena” un grāmatu izdevniecībā, vadījusi Latvijas Radio 1 raidījumu „Krustpunktā, bet pašlaik ir raidījuma “Kultūras Rondo” programmu vadītāja.   

Studējusi Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes žurnālistikas nodaļā un maģistrantūrā Latvijas Kultūras akadēmijā, Mediju un kultūras menedžmenta nodaļā. Pie dramaturga Laura Gundara mācījusies dramaturģiju.

KURSA NORISE:

Mācības tiek organizētas 3-4 cilvēku lielās grupās. Kursa apjoms - 8 nodarbības (viena nodarbība - 90 minūtes).  Kursi notiks divas reizes nedēļā.

MAKSA PAR KURSU:

Vienas nodarbības cena ir EUR 30,25 (ieskaitot PVN), kopā par visu kursu - EUR 242,00 (ieskaitot PVN).

Lai pieteiktos kursiem, jāaizpilda ej.uz/PiesakiesKursiemLR. Papildus informācija pa tālruni 6720 6677 vai e-pastā dace.ivane@latvijasradio.lv.

 

RADIO DJ KURSS

 

KURSĀ APGŪSI:

Kursu ietvaros uzzināsi, kā un pēc kādiem principiem tiek veidotas Latvijas Radio 2 mūzikas programma, apskatīsim kādas datoru programmas tiek pielietotas raidījumu veidošanā, kā tiek atlasīti un sagatavoti informatīvie materiāli. Praktiskajās nodarbībās Latvijas Radio ierakstu studijā – iepazīsim balsi, izmēģināsim spēkus „DJ ādā” un veidosim mūzikas programmas.

Radio DJ kursam būs divas daļas: teorētiskā un praktiskā.

Pirmajā daļā iepazīsimies un iepazīsim Latvijas Radio „no pamatiem līdz jumtam” – būs neliela ekskursija. Jau nopietnāk turpināsim ar ieskatu LR2 vēsturē, kā kanāls attīstījies, pilnveidojies un kā mēs strādājam šodien. Kādi ir LR2 uzdevumi, funkcijas, darbības rādītāji un to vērtēšana. Izpētīsim kā un pēc kādiem principiem tiek veidotas latviešu populārās mūzikas programmas, izmantojot LR, LR2 Fonotēkas ierakstus un datu bāzes. Uzzināsit kādas datoru programmas tiek pielietotas raidījumu veidošanā. Kā tiek atlasīti un sagatavoti informatīvie materiāli.

Kursu otrajā daļā strādāsim praktiski. Būs nodarbības  LR ierakstu studijā – iepazīsim  balsi, izmēģināsim  spēkus „DJ ādā”, kopā un patstāvīgi veidosim daudzveidīgas latviešu mūzikas programmas. Kursu noslēgumā būs iespēja klātienē iepazīties ar Rīta programmas  vadītāju – DJ darbu un pašiem iesaistīties tiešā ētera procesā.

KURSUS VADA:

INESE ŠTRĀLA

Inese ir ilggadēja Latvijas Radio 2 – vienīgā latviešu mūzikas kanāla programmas vadītāja, kopš 1995. gada 1.aprīļa Latvijas Radio sauc par savu darba vietu un otrajām mājām. Gadu gaitā ir pabeigta Liepājas Universitāte Kultūras vadības fakultātē, praksē iegūta liela pieredze par LR2 programmu, raidlaiku un tehnisko aprīkojumi.

KURSA NORISE:

Paredzētas divas daļas: teorētiskā un praktiskā. Mācības tiek organizētas 3-4 cilvēku lielās grupās. Kursa apjoms 8 nodarbības (viena nodarbība – 90 minūtes).

MAKSA PAR KURSU:

Vienas nodarbības cena ir EUR 30,25, kopā par kursu - EUR 242,00 (ieskaitot PVN).

Lai pieteiktos kursiem, jāaizpilda ej.uz/PiesakiesKursiemLR. Papildus informācija pa tālruni 6720 6677 vai e-pastā dace.ivane@latvijasradio.lv.