Dzīvojam no saules uz lietu, no festivāla uz festivālu, bet tikmēr ne visi mūziķi snauž vai ir vērojami uz skatuvēm vien. Pagaidām pašmāju mūzikas jaunumi apkārt negāž, taču drīzumā tas mainīsies - kā pirmais šonedēļ jāizceļ mūziķis Fakts, kurš atgriezies ar "Vēlvienreiz". Līdzās viņam arī jaunumi no ārzemēm - Omar Apollo, Chance The Rapper un ģeogrāfiski tuvais NOËP no Igaunijas. Kāds ir šo mūziķu stāsts? Lasi zemāk!  

 

Jaunās mūzikas stūrītis ar Arti Volfu

Omar Apollo - Ashamed 

 
"22 gadus jauns čalis, kurš mūzikā sakausē Deividu Boviju un Prince", stāsta Artis Volfs. Nācis no klusas ASV pilsētas, kas ar neko sevišķu neizceļas, Omar tiek dēvēts par vienu no šī brīža daudzsološākajiem talantiem. Lai arī pirmie soļi mūzikā aizsākās ar elektrisko ģitāru, tas neradīja vēlamo efektu - instruments krāmu veikalā tika iemainīts pret akustisko ģitāru, kas palīdzēja radīt dziedātājam raksturīgo skanējumu. Kāda būs nākotne, redzēsim un, iespējams, reiz dzirdēsim viņu arī mūsu platuma grādos. 
 

Nedēļas plate

Chance The Rapper - The Big Day 

 

77 minūtes, 22 dziesmas - tāda ir par debijas albumu sauktā Chance The Rapper ieraksta statistika. Par debiju to dēvē tādēļ, ka līdz šim mūziķis ir piedāvājis miksteipus, un nu beidzot ir arī albums, ko Karmena Stepanova izvēlējusies likt nedēļas plates godā. Kopš brīža, kad reperis parādījas mūzikas scēnā, viņa klausītāji ir sekojuši viņa progresam. Šoreiz albuma galvenais dzinulis ir kāzas - "The Big Day" vēsta par briedumu, attiecībām un kļūšanu par ģimenes cilvēku. 


"Pieci brauc" ierakstu ieraksts un "Naktslokāla" vokāls

NOËP feat. CHINCHILLA - fk this up 

 

DJ Rudd un "Naktslokāls" ir uz viena viļņa ar igauņu multi-instrumentālista un producenta karstāko singlu, kurā piedalās urbānas popmūzikas žanra pārstāve CHINCHILLA! Neuztver visu tik nopietni, izbaudi dzīvi - tāds ir dziesmas "fk this up" raksturojums, kamēr to pavadošais video vēsta par draudiem ieslīgst nostaļģijā. Kā tas skan, pārliecinies, kamēr brauc mājās un esi lokālā. 


Jaunums pašmāju mūzikā

FAKTS - Vēlvienreiz 

 

FAKTS ir atgriezies ar jaunu singlu "Vēlvienreiz", kas ir viņa topošā albuma "Lauvas sirds" priekšvēstnesis.