Pirmajās trijās diennaktīs sabiedrisko mediju rīkotajā labdarības maratonā "Dod pieci!", kura tēma šogad ir paliatīvā aprūpe, saziedoti 106 173 eiro.

„Šī gada tēma var skart ikkatru no mums, tieši tāpēc to ir tik svarīgi celt mediju dienas kārtībā. 2019. gada Dod Pieci! ir par cilvēcīgu attieksmi pret mūsu līdzgaitniekiem, par cilvēcīgam beigām, bez sāpēm, bada, slāpēm un milzīga emocionāla diskomforta. Mēs šogad savāksim ziedojumus, lai nodrošinātu specializēto šķidro pārtiku cilvēkiem, kuri mūžā nogalē paši vairs paēst nevar, bet valstij ir jāsakārto paliatīvā aprūpe tā, lai neviens cilvēks nenonāktu izmisuma zonā, par kuru kopš aprīļa runā mana kolēģe Evija Unāma. Katra dziesma, kas izskanēs šī gada labdarības maratonā, ir ne tikai ziedojums, tā ir arī prasība pēc sakārtotas paliatīvās sistēmas Latvijā,”

uzsver Dod Pieci! dīdžejs Toms Grēviņš. 

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā www.dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā. Klātienē iespējams ziedot gan skaidru naudu, iemetot to ziedojumu urnā, gan ar norēķinu kartēm. Brīvprātīgie Ziedot.lv darbinieki pie Ziedošanas punkta fiksēs par ziedojumiem izvēlētās dziesmas, lai tās nokļūtu dziesmu rotācijā.

Dod Pieci! norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 - pieci.lv ēterā, video tiešraidi var vērot www.dodpieci.lv,  www.lsm.lv, kā arī nakts stundās LTV1 un Latvijas Radio 1. Maratons noslēgsies 23. decembrī plkst. 20:30.

Tavi 5 eiro būs viena speciālās pārtikas ēdienreize cilvēkiem, kuri vairs nevar paēst paši.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti Ziedot.lv rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā Ziedot.lv pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.