Katru nedēļu Pieci.lv ēterā lūkojamies jaunās latviešu mūzikas virzienā. Darām to raidījumā "Pieci latvieši", kas izskan trešdienās, kā arī rubrikā "Tramplīns", kurā katru nedēļu īpaši izceļam kādu latviešu mūziķi vai grupu, vai duetu. Dziesmu var iesniegt, sūtot tās audio latviesi@pieci.lv! 

Rubrikā "Tramplīns" šonedēļ klausāmies četrus puišus no Madonas, kuri izkāpuši no kamerorķestra bedres un pievērsušies rokmūzikai.  Lai arī viņi ar mūziku ir aizrāvušies kopš bērna kājas, grupa Melns uz Balta savu sarbību sāka pirms 3 gadiem, un tam sekoja festivāli, klubi un citi pasākumi. Ikdienā viņi izpilda savas orģināldziesmas un nekautrējas spēlēt populāru hitu kaverversijas. Brīdī, kad madonieši izlēma, ka vēlas klausītājiem piedāvāt mūsdienīgāku skanējumu, mainījās arī viņu grupas nosaukums - šobrīd grupu zinām un klausāmies ar nosaukumu Sub Scriptum. Pāreju uz jaunākām tendencēm iezīmēja pirmais singls "Uzmanības deficīts", taču "Tramplīnā" klausāmies pavisam jauno un svaigo "Kārtējais ikdienas uzbrukums". 

 

 

Grupa savas pastāvēšanās laikā sadarbojas ar nevienu vien latviešu mūziķi, tostarp Kasparu Tobi, Arni Račinski un Arni Slobožaņinu. Tam līdzās ir viņu pieredze, iesildot tādas grupas kā Dzelzs vilks, Jumprava un Musiqq. 

Latvijas Radio 5 - Pieci.lv 31. martā sāka jaunu rubriku “Tramplīns”, kas ēterā iepazīstina ar jaunām latviešu mūziķu radītām skaņām. Katrā ētera laikā - rītos, pēcpusdienā un vakarā, nedēļas garumā atskaņojam konkrēto mūziķu dziesmu, to izceļot visvairāk.  

Rubrikas “Tramplīns” mākslinieku un dziesmu izvēlas visi Pieci.lv dīdžeji kopā, bet gala vārds ir mūzikas redaktoram. Ja esi jauns, radošs mūziķis vai spēlē grupā, sūti savu veikumu uz e-pastu latviesi@pieci.lv!