Pludmales volejbola ''karalis lauva'' jeb Aleksandrs Samoilovs patlaban aizvada garāko sezonu savā 14 gadu profesionālajā karjerā kopā ar Jāni Šmēdiņu. Sportists atminas, ka iesauka ''Lion King'' radusies 2008. gada Olimpiskajās spēlēs Pekinā, kad pieteikumā laukumā kāds amerikāņu dīdžejs, kurš pats ļoti seko līdzi pludmales volejbolam, paziņoja ''Now team from Latvia - nr 1 Aleksander the Lion King Samoilovs'', taču, kā atzīst pats iesaukas īpašnieks, lielākoties viņu atpazīst tieši ar šo iesauku, nevis pēc vārda un uzvārda. ''Tā kā toreiz uzvarējām amerikāņus, mums bija liela mediju uzmanība, un tad arī aizgāja tas ''karalis lauva'', avīzēs tā rakstīja.''  

Lai gan Aleksandra tēvs Genādijs Samoilovs pats spēlējis pludmales volejbolu un  patlaban ir Aleksandra treneris, volejbols nav bijis vienīgais sporta veids Samoilova dzīvē. 10 gadus spēlējis basketbolu un absolvējis basketbola skolu ''Rīga'', taču vēlāk lielāki panākumi tika gūti tieši pludmales volejbolā.  ''Kad jaunāks biju, pat ar asarām skrēju prom no tēva treniņa, mājās stāstīju visu mammai, bet tētis zvanīja mammai un teica man nedot ēst, kamēr nenāku atpakaļ uz treniņu.''  Sportists arī norāda, ka treniņos vienmēr tēvu dēvējis uz ''Jūs'' vai ''treneris'', ģimeniskā saite tikusi nodalīta. 

Pagājušajā gadā sportisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs uzrunājuši Samoilova tēvu trenēties kopā un pašlaik abi pludmales volejbolistu pāri trenējas pie viena trenera. Lai gan konkurence gan treniņos, gan  turnīru laukumos ir liela, Aleksandrs uzsver, ka tas ir ļoti labi, jo dzenot uz priekšu, un katrā treniņā ir jāiespringst, jo bieži tie notiekot kopā. Šobrīd pasaules rangā Samoilovs un Šmēdiņš ir 6.vietā, savukārt Pļaviņš un Točs - 11.vietā. 

Pēc pagājušā gada traumas un  krituma reitingā uz 17.vietu, šī sezona Aleksandram iesākusies labi, jo iegūta bronzas medaļa 5 zvaigžņu turnīrā, taču lielākie turnīri vēl priekšā - pēc mēneša gaidāms Eiropas čempionāts, savukārt augustā jau Pasaules kausa fināls. 

Runājot par iespējamību sūtīt 2 pludmales volejbola komandas uz Olimpiskajām spēlēm Tokijā, Samoilovs uzskata, ka tas ir pavisam iespējams, ja netiks gūtas traumas, tomēr visi būtiskākie atlases turnīri sāksies vien oktobrī un ilgs pusotru gadu.