Pavisam nesen koncertzālē "Latgales vēstniecībā "GORS"" notika Latgaliešu kultūras gadabalva "Boņuks 2018". Arī "Pīci breinumi" tur bija pilnā sastāvā un ne vien baudīja šo humora un priekšnesumiem bagāto pasākumu, bet arī pastrādāja - Annai un Edgaram tika uzticētas intervijas LMT straumē. Šis bija viens ļoti piesātināts, košs vakars, kas apstiprināja, ka iepriekšējā gada garumā ir paveikts milzumdaudz labu darbu un ka latgalieši un latgaliskais iet uz priekšu, aug un izskan arvien plašāk. 

Šoreiz raidījumā kopā ar latgaliešu reperi ŪGU, kas pati bija ceremonijā un kopā ar apvienību "Misters un Nospiedumi" izpildīja dziesmu "Reģioni", atskatāmies uz to, kāds tad īsti bija "Boņuks" un ko par to domā tie, kas tika pie balvām un/vai piedalījās pasākumā ar priekšnesumu. Mēs aprunājāmies ar "Latgalīšu repu", "Bez PVN", "The Sound Poets" un Kārli Kazāku. 

Jāpiemetina, ka "Pīci breinumi" bija iekļauti 30 nominantu vidū, par ko mums ir liels prieks. Pie māla "Boņuka" gan netikām, bet pie šāda gan. Šogad tika pasniegti desmit "Boņuki" šādām latgaliskās kultūras aktivitātēm, notikumiem un personībām:
„Latgalīšu Reps”; „Bez PVN”; Aija Īzāka un „Teksasys latgalīši” – albums „Dvieselis steigys”, Anna Rancāne - krājums „Prīca i klusiešona”, Annele Slišāne – projekts #100dečiLatvijai, dokumentālā filma „Latgalīši Pīterpilī”, dzejnieka un sabiedriskā darbinieka Ontona Slišāna 70 gadu svinības Ziemeļlatgalē, dziesmu grāmata un CD bērniem „Zalta puče”, Kārlis Kazāks un raidījums „Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” par Ludzas izloksni, Jānis Skutelis un „Benji Knewman” ar konceptu „Nameiz”. Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tika godināts mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks.