Vasaras izskaņā Latgalē valdīja džezīgs noskaņojums, kā vietējiem iedzīvotājiem, tā pilsētas viesiem. 


No 23. līdz 25.augustam jau otro gadu Latgales Vēstniecībā Gors norisinājās Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra festivāls “LNSO vasarnīca”, kurā katrs dalībnieks varēja atrast notikumu savai gaumei.

No 28. līdz 31. augustam Lūznavas muižā norisinājās pirmais Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs”, kas jau sācis veidoties par tradīciju un pulcē džeza mūziķus un cienītājus arvien plašākā mērogā. Festivāla ideju pērn pirmo reizi īstenojis pāragrā mūžībā aizgājušais džeza mūziķis Toms Lipskis. Mūziķa vārdā tradīcija par džeza festivālu tiek turpināta arī pēc viņa nāves un pulcē džeza mūziķus un cienītājus jau no Baltijas. 

Radiījumā "Pīci breinumi" viesojās Mārcis un Jurģis Lipski, kas arī ir jauni, talantīgi džeza mūziķi, kuri ņēma dalību gan "LNSO vasarnīcas" festivāla atklāšanā, gan arī festivālā "Škiuņa džezs" Lūznavas muižā. Brāļiem jautājām par sajūtām un atbildību kāpjot uz skatuves kopā ar augsta līmeņa profesionāļiem. 

Vēl raidījuma noskaidrosim par uzņemšanu jaunajā sezonā LIAA Biznesa inkubatoros jaunajiem uzņēmējiem un biznesa ideju autoriem. Sazvanīsimies ar LIAA Rēzeknes Biznesa inkubatora pārstāvei Skaidrīti Baltaci. Kopā ar raidījuma līdzvaditāju Annu Elīzu Dreli viņas pēdējā raidijumā pabrīnīsimies arī par jaunumiem pasaulē un gaidāmajiem pasākumiem septembrī. 

Video no intervijas ar Jurģi un Mārci Lipski. Nepalaid gairām arī citus brīnumus un jaunumus - klausies raidījuma pilno versiju!