Ūga ir latgaliešu repere, Ausmeņa Records pārstāve, kura mūsu studijā un mūsu raidījumā viesojas ne pirmo reizi. Tā kā novembris raidījumā #5breinumi ir meiteņu mēnesis, kurā uzrunājam iedvesmojošas un spilgtas meitenes, tad šoreiz bez Ūgas nu nekādi, it sevišķi, ja viņai tikko iznākusi jauna dziesma. 

Latvijā meitenes, kas repo, mūsdienās vairs nav retums, tomēr Ūga ir unikāla ar to, ka repo latgaliski.

Viņa darbojas latgaliešu underground hip-hopa apvienībā Ausmeņa Records, un ir vienīgā meitene kolektīvā. Pēc Ūgas teiktā, Ausmeņa Records ietver ne vien repu un repošanu, bet arī hip-hop kultūru kā tādu - gan repu, gan breiku, gan "sienu apzīmēšanu" jeb graffiti, gan bītu veidošanu, gan, protams, arī jau plašāk pazīstamo Ausmeņa kebabnīcu, kurā nesen notika "Latgaliešu hip-hop fests"- latgaliešu repa vakars, uz kuru sabrauca arī repa apvienības un mākslinieki no citām Latgales vietām.

 

Repa māksliniece laidusi klasā vairākus savus ierakstus - "Latgalī ir HH" un "Taisneiba", pašlaik strādā pie sava debijas albuma izveides.

Albums top pašu spēkiem, rokām, bītiem un balsīm. Ieraksti notiek Ausmeņa Records studijā, tiek izmantoti pašu Ausmeņa bītmeikeru MADHEADZ un VALNS bīti un to producē pats Ausmeņas tēvs (pēc Ūgas teiktā) - Jezups.

Ūga sarunā ar Annu Elīzu un Sintiju atklāj, ka ir "pūce" un ka no rītem viņai vajadzīgs laiks, līdz miegs patiešām atlaiž vaļā un diena var sākties. Uz jautājumu, kāda apņemšanās viņai padomā nākošajam 2019.gadam, kas tuvojas lieliem soļiem, māksliniece atbild, ka vēlas apgūt tehniskās lietas - darbu ar skaņu pulti un aparatūru, lai varētu pati veikt ierakstus studijā. 

P.S. Ūga, gaidām tevi uz džinglu ierakstu! #ūgasapratīs #nemeiteņufeili #kaslēnināktaslabināk ;)