Meiteņu mēnesis raidījumā "Pīci breinumi" turpinās, un šoreiz pie mums ciemos divas lieliskas dāmas - Edīte Husare un Laura Putāne, ar kurām kopā ceļojam laikā uz 10 gadus senu pagātni, kad viņas abas sestdienu vakaros vadīja radio raidījumu "Čaja vokors".  

Edīte ir koncertzāles "GORS" mārketinga nodaļas vadītāja, jau vairākus gadus dzīvo Rēzeknē  un ir dedzīga Latgales un latgaliešu valodas patriote. Laura, savukārt, jau astoņus gadus dzīvo Vācijā, vada Štutgartes tautas deju kolektīvu "Trejdeksnītis" un Frankfurtes deju kolektīvu "Dimdari", un ir entuziastiska visa latviskā patriote dzīvojot ārzemēs. Pagājušā gada vasarā tika realizēta viņas ideja par "Eslingenas dziesmu svētkiem 70" svinībām, kurās tika godināti 1947. gada diasporas latviešu dziesmu svētki Vācijas pilsētā Eslingenā. Eslingena ir īpaša ar to, ka uz turieni dzīvot bēgļu nomentēs bija devušies ap 6000 latviešu. 

Kā radās "Čaja vokori?" Viss sākās ar to, ka Edīte un Laura iepazinās Latvijas universitātē, izvēloties C daļas kursu "Mūsdienu latgaliešu rakstu valoda". Pēc kāda laika Edītei radās ideja, ka būtu forši uztaisīt raidījumu toreiz jaunizveidotajā radiostacijā "Latgolys radeja", un galu galā šī ambiciozā ideja pārtapa realitātē un vienā lielā piedzīvojumā.

Vesela gada garumā abas sestdienu rītos no Rīgas devās uz Rēzekni, novadīja 5 stundas "Čaja vokoru" dzīvajā ēterā un tajā pašā vakarā vai precīzāk naktī devās atpakaļ uz Rīgu.

Edīte tajā laikā esot iemācījusies sabiedriskajā transportā vienkārši uzreiz aizmigt, un esot gadījies, ka miegs bijis tik salds, ka pamodušās tikai tad, kad šoferītis sācis bakstīt un teicis: "Nu, viss, atbraucām!" 

Vadot raidījumu, gadījušies visādi kuriozi, piemēram, zvans muzikālās pauzes laikā no pastāvīgās klausītājas Ritas, kas teikusi, ka meitenes esot aizmirsušas izslēgt mikrofonus. Viņu saruna bija dzirdama visiem, kas tobrīd klausījās radio.

Vēl kādu reizi meitenes gaidījušas grupu "Pienvedēja piedzīvojumi" tik ilgi, ka intervija tiešraidē izskanēja vien trijos naktī. Kādā citā reizē kopā ar grupu Double Faced Eals tika izspēlēts konkurss, un grupa konkursa uzvarētājam neuzdāvināja vis solīto vienu biļteti uz koncertu, bet gan uzsauca koncertu visam autobusam. 

Kādreiz "divas mazās" (kā pašas smejas, atsaucoties uz "Čaja vokoru" džinglu un Bez PVN dziesmu "Mozuo"), nu ir izaugušas lielas, varošas un iedvesmojošas. Noklausies visu raidījumu un iedvesmojies arī tu!