Kā neapjukt un nesajaukt realitāti ar to, ko redzam internetā? Kā neļaut stereotipiem un priekšstatiem noteikt to, kādai jābūt jaunai sievietei 2019. gadā?

Tuvojoties starptautiskajai Sieviešu dienai, Cita domnīca komanda vēlas noskaidrot, kādas vērtības tiek sagaidītas no jaunas sievietes 2019. gadā?

Par to, ko domā jaunas sievietes, lieliski zina stāstīt skaistuma blogere un Youtubere Emīlija Sama (@sudrabkaija), kura ir ne tikai pašpārliecināta jauna sieviete, kura pārzina aktuālākās modes un skaistuma tendences, jo darbojas kā Instagram iedvesmotāja, bet ir arī kustības "body positive" pārstāve.

Savukārt par to, ko domā jauni vīrieši, zina stāstīt konkursa "X faktors" 2.vietas ieguvējs, grupas "Baritoni" pārstāvis Ingars Puncuļs (@ingarspunculs).

Vai viegli būt jaunai sievietei laikā, kad sociālie tīkli ir galvenā platforma, kurā mēs gūstam atzinību un iedvesmojamies no citiem? Laikā, kad citu priekšstats par to, kādai būt jaunai sievietei, veidojas tieši sociālo mediju iespaidā?

Šodien arvien vairāk sociālie mediji ir pilni ar "influenceriem", kuri pārdod "skaisto dzīvi". Ja cilvēkam nepietiek medijpratības, ir grūti nošķirt, ka šis tēls, ko redzam internetā, ir mākslīgi radīts, skaidro dzimtes pētniece Marita Zitmane.

Atceries, ka tas, ko tu redzi internetā, ir apzināti veidots tēls, kurš bieži vien nemaz nav reāls. Šobrīd pastāv neskaitāmas bilžu uzlabošanas aplikācijas, kuras izmanto lielākā daļa Instagram slavenības, tāpēc tas, ko tu redzi, bieži vien ir tālu no īstenības.