Mūsu sabiedrība tikai mācās domāt par nākotni, visbiežāk mēs glābjam esošo situāciju.

Izglītotāki vecāki interesējas par bērnu audzināšanu jau grūtniecības laikā, lai vēlāk bērnu audzināšanā dažādās situācijās varētu savlaicīgāk reaģēt.

Šodien labdarības maratona Dod pieci! stikla studijā ciemojās psiholoģe,  centra Līna vadītāja Vita Kalniņa. Psiholoģe ir arī  iesaistījusies programmas izstrādē.

Raksturojot labdarības mērķus, psiholoģe uzsver to aktualitāti topošo vecāku vidū:

Sabiedrībā domas par šī gada akcijas mērķiem dalās, nav pārsteidzoša ziedojumu atšķirība, salīdzinot ar pērno gadu, jo mūsu sabiedrība ir raksturīgi glābt šodienas situāciju, ne domāt, kā strādāt preventīvi.

Ja strādā ar bērniem, nebūs jāstrādā ar pusaudžiem, tāda ir centra "Līna" pieredze.

Šobrīd viena no vecāku vidū populārākajām programmām "Bērnu emocionālā audzināšana" ir par bērniņu no dzimšanas līdz septiņu gadu vecumam. Daudzi vecāki pēc palīdzības vēršas, kad bērnam ir jau daži gadi. Ja vecāki interesējas par bērnu audzināšanu jau grūtniecības laikā, tad vēlāk bērnu audzināšanā dažādās situācijās var savlaicīgāk reaģēt.

Straujā laikā gribam daudz ko paspēt, bet nepaspējam piedzīvot attiecības,  saka Vita Kalniņa. Tomēr attiecības ir svarīgas - cik laimīgi, piepildīti un apmierināti dzīvē jutīsimies, to nosaka pirmās attiecības.