Šonedēļ ēterā atgriežas rubrika "Pilnīgs simts", kurā atskaņojam dziesmas, ar ko sagaidīt Latvijas simtgadi. Rubrikas mērķis ir sagatavot dziesmas, ar kurām ne tikai gaidīt valsts simtgadi, bet arī to svinēt - sēžoties pie galda, gremdējoties nostaļģijā vai pat izklaidējoties draugu lokā.  Šajā cēlienā dziesmas iesaka mūzikas žurnālistis Jānis Žilde, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

Pirmā dziesma, kas jaunajā cēlienā izskanēja Pieci.lv ēterā, bija Detlef Zoo ar dziesmu "Skapī", un to rubrikai ieteica Jānis Žilde, kurš par dziesmu stāsta sekojošo:

"Uldis Dirnēns jeb Detlefs bija viens no pirmajiem Latvijas televīzijas talantu šova absolventiem. Viņa agrīnie grupas «Detlef» ieraksti izcēlās ar vieglu postgrandža piesitienu, un debijas albums ar singlu «Četras sienas» plaši rezonēja pašmāju mūzikā. Tomēr pats svarīgākais bija vēl priekšā. 2006. un 2007. gadā Uldis ar jaunizveidotu apvienību «Detlef Zoo» vairākas nedēļas pavadīja britu salās, ierakstot albumu ar britu postpanka leģendas «Gang of Four» dalībnieku Endiju Džilu. Rezultātā iztērēta kaudze naudas, tam laikam neticami lielas summas kāda pašmāju albuma ierakstam, bet atdeve no tā salīdzinoši pieticīga. Labi, ka ir saglabājusies pati mūzika. «Skapī» skan tehniski nevainojami, un pirms desmit gadiem tik labi neskanēja neviens pašmāju roka ieraksts." 

 

 

Dziesmas raidījumā "Pilnīgs vakars" skan 20:30, pirms tam iepazīstinot ar konkrētās dziesmas stāstu un rašanās vēsturi.

"Pilnīgs simts" ir rubrika, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2016. gadā, un tajā varēja klausīties klausītāju, ekspertu un dīdžeju izvēlētas dziesmas, kas pēcāk tika apkopotas gandrīz 100 dziesmu sarakstā mūzikas servisā "Spotify". Līdzās tam dienu un nakti dziesmas varēja klausīties pop-up kanālā "Pilnīgs simts". Sarakstu joprojām var meklēt un klausīties šeit