Raidījums “Pieci latvieši” katru trešdienu iepazīstina ar jaunāko latviešu mūzikā. Vērtējumu par dziesmām izsaka Pieci.lv klausītāji - kas bija labi, kas slikti un kam vajadzētu tikt uzlabotam. Šajā trešdienā bija daudz viedokļu un pārdomu, gan atbalstošu, gan ļoti kritisku. Kā tas izklausījās, var uzzināt raidījuma ierakstā pa kreisi. Dziesmas, ko Magnuss un Aleksis atskaņoja 14. marta raidījumā, ir zemāk. Starp pašpasludināto labāko latviešu repa izpildītāju angļu valodā un Prāta Vētras kaverversiju, klausītāji par labāko atzina grupas DeLight debijas albuma otro singlu "Skriesim".

1. Edgars Gražulis - Affection

22 gadus jauns mūziķis, nāk no Jelgavas, bet šobrīd dzīvo Londonā. Viņaprāt, mūziķiem piemīt lieliska iespēja uzrunāt miljoniem cilvēku visā pasaulē.

2. Andrey - Kazanova

Andrejs sevi uzskata par "labāko latviešu repa izpildītāju angļu valodā".

3. DeLight - Skriesim

Grupa "DeLight" nāk no Preiļiem, un jaunajā albumā "Bez tevis gaisā" ir arī divas dziesmas latgaliski, tomēr singls "Skriesim" ir tīrā latviešu valodā.

4. Mehāniskais Apelsīns - Četri krasti

Uz jautājumu, kāpēc kā pirmo jaunā albuma vēstnesi "Mehāniskais Apelsīns" izvēlējušies Latvijā iemīļotas grupas kaverversiju, atbildēt viņi nevar, bet tas esot licies pietiekami interesants solis.

5. Oskars Smudzis - Palīdzi lūdzu man dot

Šogad ir pienācis laiks, kad Oskars vēlējies padalīties ar savu bardu mūziku arī radio ēterā.

6. Jānis Narkevics - Pasaule man un tev

Jānis esot gribējis klausītājus pārsteigt ar ko jaunu, tādēļ uzrunājis Fēliksu Ķiģeli, kurš viņam arī piedāvājis ierakstīt šo dziesmu.

 
Ja esi mūziķis, dziesmas sūti uz latviesi@pieci.lv!