Dodoties uz pasākumu, ko apmeklē daudz cilvēku, jāzina, ka pasākuma teritorijā visticamāk nedrīkstēs ienest lietussargu, dažādus citus priekšmetus un ļoti bieži arī ūdens pudeli. Arī kruīza kuģiem ir dažādi drošības noteikumi, tomēr somas pie ieejas visiem nepārbauda.

AS Tallink Latvija pārdošanas un mārketinga direktore Baiba Muceniece norāda:

Šobrīd vispārējais drošības līmenis, kas attiecas arī uz jūras operācijām visās mūsu kuģu galamērķu valstīs, ir zemākais. Tas nozīmē, ka drošības procedūras tiek veiktas saskaņā ar attiecīgā līmeņa drošības plānu, sadarbojoties ar policiju, robežsardzi un muitu.

Tallink pārstāves teiktais ļauj secināt, ka pasažieru bagāžas pārbaudes nav šobrīd nav nepieciešamas, tikmēr festivālos un koncertos pārliecinās, vai cilvēki neienestu lietussargus, bērnu ratiņus, ēdienus, dzērienus, lielas somas, velosipēdus, ķiveres, saliekamos krēslus.

FBI koncertaģentūras pārstāvis Kristaps Kārkliņš uzskata, ka tas ir pamatoti.

"Lai kā mēs domājam par savu komfortu, ja visi stāvēs lietussargos, neviens tur neko normāli neredzēs, jo cilvēki ir dažāda auguma un lietussargi ir dažāda izmēra. Kaut kādas lielas rokas bagāžas vai somas – tas, man liekas, arī nav nav tas veids, kādā būtu jāierodas uz pasākumu."

Kārkliņš skaidro, ka liela ietekme ir arī māksliniekiem, kuri uzstājas.

"Respektīvi, mēs saņemam grupas prasību sarakstu jeb raideri angliski un tajā ir ievietoti visi šie punkti. Attiecīgi mēs viņus pārnesam uz apmeklētājiem, tā kā apemklētājs apņemas viņus ievērot. Nu tur vieniem ir vienalga, ka ienes iPadu, citiem nav vienalga."

Teiksim, Red Hot Chilli Peppers bija interesanti, ka viņi saka, lai planšetes nenes iekšā, [bet] Foo Fighters gadījumā – pašportretu statīvus.

Līdzīgi arī Festivālā Summer Sound – mākslinieki lūguši aizliegt dronus. Festivāla direktore Linda Zajarska piemin terorisma gadījumus un dažādus uzbrukumus Eiropā, un skaidro, ka šogad festivālā drošībai pievērsīs lielu uzmanību.

Lai gan uz Positivus un Summer Sound fona skaitās mazs, arī Daugavgrīvas festivālā "Komēta" bija pārbaudes pie ieejas, arī tur tika liegts ienest lietussargus. Tomēr Komētas pārstāvis Kasprs Kondratjuks norāda, ka viņi mēģinājuši nepārspīlēt.

Daudz kur ir pārāk drastiski. Mēs ļoti centāmies šogad skatīties un tomēr kaut kā komunicēt – ja tas ir varbūt tāds tiešām nav bīstams priekšmets, tad laiž iekšā. Bet, protams, ka jāpārbauda ir, lai nodrošinātos, ka nav kaut kādi riski.