Labdarības maratonā Dod Pieci, ko rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un Ziedot.lv, saziedoti 358 121 eiro. Dod Pieci šogad aicināja palīdzēt Latvijas bērnu namos augošajiem bērniem nokļūt ģimenēs, un visi labdarības maratona laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti jaunizveidotajai atbalsta programmai Plecs, kas darbosies Ziedot.lv paspārnē. Par saziedoto naudu būs iespējams sniegt 35 812 stundu atbalsta un palīdzības gan tiem, kuri vēl apsver iespēju kļūt par audžuvecākiem, adoptētājiem vai aizbildņiem, kā arī tiem, kuri jau šobrīd uzņēmušies rūpes par bērnu namu bērniem.

“Plecs strādās, lai ikvienam bērnam Latvijā būtu ģimene, radot pārmaiņas sistēmā, likumos un sabiedrībā,” skaidro Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. “Tik lielas lietas neviens atsevišķi nevar atrisināt - ne indivīdi, ne mediji, ne ministrijas, ne organizācijas, ne uzņēmumi. Apvienojoties vienotā kustībā, mēs visi kopā varam panākt, ka līdz 2021. gadam bērnu nami Latvijā patiesi nav nepieciešami un katrs bērns var augt mīlošā ģimenē.” Visi, kas atbalsta šī gada labdarības maratona Dod Pieci mērķi, ir aicināti pievienoties Pleca kustībai, reģistrējoties interneta vietnē www.plecs.lv   

Šogad Dod Pieci idejai patiesi ir izdevies apvienot sabiedriskā medija, nevalstisko organizāciju un Latvijas sabiedrības spēkus, lai palīdzētu līdzcilvēkiem pieņemt tik ļoti personisko un svarīgo lēmumu - dot ģimeni bērnu namu bērniem. Lai Plecs būtu uzticams atbalsta punkts ģimenēm arī tad, kad labdarības maratonā saziedotie līdzekļi būs iztērēti, Labklājības ministrija ir radusi iespēju ar savu līdzfinansējumu 250 tūkstošu eiro apmērā atbalstīt jauno pakalpojumu vismaz trīs turpmākos gadus, informēja Labklājības ministrija.

Labdarības maratons Dod Pieci noritēja no 17. līdz 23. decembrim un tā laikā trīs Latvijas Radio - Pieci.lv dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš dzīvoja un strādāja īpašā stikla studijā Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

​Video ar viesu intervijām un koncertus no stikla studijas var noskatīties Dod Pieci YouTube kanālā: http://ej.uz/dod_pieci2017