No 10. aprīļa rubrikā “Tramplīns” spēlējam folk-hiphopa mūziķa Misters (īstajā vārdā Jānis Šķesteris) dziesmu “Darbu raugi”, kas ir otrais singls no viņa gaidāmā albuma, kas rakstīts folk-hiphopa žanrā.

Misters sadarbībā ar post-folkloras mūziķi Imantu Nīgali radījis skaņdarbu labākajās folk-hiphopa tradīcijās. Skaņdarba nosaukums ir “Darbu raugi”, un tas pauž senu latviešu gudrību - par cilvēku jāspriež pēc viņa darbiem, nevis ārējā izskata.

Kā teicis pats dziesmas autors, “dziesmas piedziedājumā izmantots teksts no dainām, un tas ir ļoti trāpīgs mūsdienām”. Viņš atgādina, ka esam sociālā tīkla Instagram paaudze un ļoti pievēršam uzmanību vizuālajam izskatam, aizmirstot ielūkoties dziļāk cilvēka personībā un paveiktajā. 

 

Katru pirmdienu piedāvājam jaunu mūziķi, kura mūzikai pievērst uzmanību, kuram sekot un kurš iespējams vēl ne reizi nav dzirdēts. Katrā ētera laikā - rītos, pēcpusdienā un vakarā, nedēļas  garumā atskaņojam konkrētā mūziķa dziesmu, par kuru dīdžeji gan stāsta, gan ar to iepazīstina klausītājus, šo dziesmu izceļot.  

 

Mūziķus darba dienās spēlējam no pirmdienas līdz pirmdienai, no raidījuma līdz raidījumam.  Iknedēļas “Tramplīns” mākslinieku un dziesmu izvēlas visi Pieci.lv dīdžeji kopā, bet gala vārds ir mūzikas redaktoram.

Ja esi jauns, radošs dziesminieks vai spēlē grupā, neaizmirsti savu mūziku mums atsūtīt uz e-pastu latviesi@pieci.lv!