Sestdien, 9. septembrī pulksten 19:00 Latvijas Radio 1. studijā norisināsies “Baltais Dzejas slams”, pievienojoties mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” norisēm, kā arī iesaistoties šīgada starptautiskā dzejas festivāla “Dzejas dienas ‘17” radošajā kopainā. Pasākumu veido un tā tiešraidi nodrošinās LR1 un PIECI.LV. 

KAS IR DZEJAS SLAMS? 

Dzejas slams ir radoša sacensība, kurā tika aicināts piedalīties ikviens. Saņēmām vairākus desmitus dzejoļu, no kuriem izvēlējāmies 12 dalībniekus un tie ir: 

Harijs Kadiķis(Vagrants)
Anastasija Sisojeva
Pikaso(Jānis Lipšāns)
Sandis Kalniņš
Kristīne Geida
Sandra Marta Grudule
Eduards Rapoports
Raimonda Arāja
Luīze Nežberte
Elvita Rakšīte
Gunta Ristameca
Elīza Dāldere

“Baltais Dzejas slams” vienlaikus ir arī veltījums dzejniekam Eduardam Veidenbaumam, kuram šogad atzīmējam 150. gadskārtu. Tā kā Veidenbauma dzejoļi (kurus viņš pats savas dzīves laikā tā arī nepieredzēja publicētus) ir pazīstami ar savu tiešumu un skarbumu, arī dzejas slama tradīcijā tiek vērtēta ne tikai literārā, bet arī skatuviskā snieguma jauda. Līdz ar to, dzejas slams nav literatūras olimpiāde teicamniekiem, bet brīva platforma radošai izpausmei, kurā sava vieta arī nepareizībām un skarbākām intonācijām. 

NORISE 

9. septembra vakarā Latvijas Radio 1. studijā spēkiem mērosies divpadsmit dalībnieki, kuru sniegumu vērtēs žūrija, kā arī viens brīvprātīgais pārstāvis no publikas. Dzejoļi tiks vērtēti desmit baļļu sistēmā, un sava teikšana būs arī skatītājiem kopumā: pēdējo atzīmi vadītāji lūgs sniegt zālei. Princips ir ļoti vienkāršs: atzīmes tiek sauktas secībā no augstākās līdz zemākajai, un publika pēc saviem ieskatiem paceļ roku par, viņasprāt, atbilstošāko atzīmi. Pacelt roku šajā balsojumā var tikai vienu reizi. Kad visas atzīmes izdalītas, tiek nosvītrota zemākā un augstākā no tām, tādējādi veidojot vidējo aritmētisko vērtējumu. No divpadsmit dalībniekiem nākamajā kārtā nokļūst seši, savukārt finālā – trīs dalībnieki. Gan pirmās, gan otrās un trešās vietas ieguvēji balvās saņems radošo procesu veicinošas balvas. 

Slamu papildinās arī mūziķu uzstāšanās - Astro'n'out, Misters, Jāņa Ruņģa klātbūtne un koris Mūza! 

Ieeja bez maksas, bet ar iepriekšēju pieteikšanos šajā Facebook pasākuma lapā.