Latvijā ik gadu vidēji 1500 bērnu dzīvo bērnu namos - bez vecākiem un bez ģimenes, ik dienu saskaroties ar tādām problēmām kā mīlestības trūkums, pamestība un vardarbība, par ko institūcijas zina jau gadiem, tomēr nav spējušas šo situāciju labot vai mainīt. Pēdējo mēnešu laikā gan sabiedriskā medija projektā Sistēmas bērni, gan citos masu medijos spilgti izgaismotas problēmas, ar kurām saskaras bērnu namu audzēkņi, kuriem ir liegtas neskaitāmas laimīgai bērnībai un veiksmīgai nākotnei tik nepieciešamās lietas.

“Mēs ticam, ka katram bērnam vajag ģimeni, un, ka Latvijas sabiedrībā ir pietiekami daudz cilvēku, kas bērnu namos nonākušajiem bērniem to varētu dot. Neskaitāmi piemēri apliecina, ka bērnu nams kā institūcija nav labākā izvēle, tāpēc šogad Dod Pieci aktualizēs nepieciešamību palīdzēt tiem bērniem, kuriem ir vajadzīga ģimene,” izziņojot šī gada labdarības maratona tēmu Latvijas Radio – Pieci.lv ēterā, šorīt pauda viens no Dod Pieci idejas autoriem, Pieci.lv programmu vadītājs Toms Grēviņš.  Viņš informēja, ka šī gada labdarības maratona oficiālais tēmturis būs #SalaboBērnību.

“Par to, tieši kam šogad aicināsim ziedot labdarības maratona Dod Pieci ietvaros, vēl informēsim, taču jau tagad varam minēt, ka tā būs iespēja palīdzēt un atbalstīt bērnus, kuri neaug ģimenēs,” sacīja Pieci.lv satura galvenā redaktore Anna Platpīre. “Mēs vēlamies, lai ikvienam bērnam Latvijā būtu iespēja piedzīvot laimīgu bērnību un ģimeni. Katram bērnam vajag ģimeni, jo bez ģimenes nav bērnības.”

Par ieguldījumu sabiedrības labā Dod Pieci tiks pasniegta Eiropas pilsoņu balva

Šodien, 6. oktobrī, labdarības maratona Dod Pieci komandai svinīgā ceremonijā Eiropas Savienības mājā Rīgā tiks pasniegta Eiropas pilsoņu balva, ko par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot Eiropas Savienības iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, ik gadu pasniedz Eiropas Parlamenta Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, savukārt oficiālā sumināšana Briselē gaidāma 11. oktobrī.

Pērn labdarības maratons Dod Pieci aicināja sabiedrību ziedot vēža skarto cilvēku atbalstam, lai palīdzētu nodrošināt psihosociālo rehabilitāciju onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem. Šī gada laikā nevalstiskā organizācija Dzīvības koks par saziedotajiem līdzekļiem ir sarīkojusi jau 18 nometnes, kurās 360 vēža skartie cilvēki varēja saņemt dažādu nozaru speciālistu konsultācijas un palīdzību. Par atlikušo summu tiks rīkotas vēl trīs nometnes, no kurām tuvākā sāksies jau svētdien, 8. oktobrī.

Par labdarības maratonu Dod Pieci

Labdarības maratons Dod Pieci ir daļa no starptautiska projekta Serious Request, kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs ik gadu notiek vairāki labdarības maratoni. Pirmā Dod Pieci stikla studija darbojās 2004. gada pirmssvētku laikā Nīderlandes pilsētā Utrehtā.

Pirmajā labdarības maratonā Dod Pieci 2014. gada decembrī tika saziedoti 64 550 eiro, kas nodrošināja Ziemassvētku dāvanas vairāk nekā 5 tūkstošiem trūcīgo un vientuļo Latvijas sirmgalvju, savukārt 2015. gadā – 135 546 eiro, kas sniedza asistenta atbalstu vairāk nekā 50 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. 2016. gadā tika saziedota līdz šim lielākā summa Dod Pieci vēsturē – 190 910 eiro, kas nodrošinās iespēju sarīkot 21 nometni onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem psihosociālā atbalsta saņemšanai.