Šogad EBBA Awards uzvarēja, kā arī balvu nominācijā"Public Choice Award", saņemot vislielāko punktu skaitu interneta balsojumā, ieguva britu dīva Dua Lipa. Jums ir pieejams audio framgments, kā šorīt raidījumā Pieci rīti tā vadītāji,Toms Grēviņš un Uldis Ziediņš, sazvanījās ar tur devušos Pieci.lv dīdžeju Magnusu Eriņu. Audio var dzirdēt Magnusa komentārus par aktuālo informāciju EBBA Awards.

Dua Lipa ir dziedātāja, dziesmu autore no Londonas, kura savu dziedātājas karjeru uzsāka 14 gadu vecumā. Dziedātāja, uzsākot savu mūzikas karjeru, izpildīja tikai cover versijas dziesmām no dziedātāju Kristīnas Agileras un Nellijas Furtado repertuāra. Dziedātāja raksta dziesmas par mīlestību, kurās ietver melanholiskus dziesmu vārdus, elektroniskās mūzikas ritmus un juteklisku balss vokālu. Pagājušajā gadā britu dziedātāja, uzstājoties Eiropas mūzikas festivālos, ieguva lielu popularitāti un skatītāju atbalstu.  Dua lipa 2016. gadā tika nominēta BBC balvai "Gada dziesma 2016".  Šobrīd dziedātāja ir izdevusi un klausītāju vērtējumam sniegusi piecas dziesmas: "New Love", "Be the one", "Last Dance", "Hotter than hell" un "Blow Your Mind (Mwah)".

Nīderlandes pilsētā Groningenā no 11. līdz 14. janvārim norisinās Eiropas debiju balvas pasniegšanas ceremonija EBBA Awards. EBBA Awards ir ikgadējs mūzikas apbalvojums, kas tiek piešķirts desmit jaunajiem izpildītājiem vai mūziķu grupām, par gūtajiem panākumiem.