Visa "Dod Pieci!" komanda ir pateicīga par izrādīto godu un īpaši pateicīga katram, kas palīdz un iesaistās ar darbu, ziedojumiem vai labām domām, lai labdarības maratons notiktu un turpinātos!

Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2017. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības (ES) - no Latvijas tā piešķirta labdarības maratona “Dod Pieci” komandai. #dodpieci

Labdarības maratona “Dod Pieci” komandu izvirzīja Eiropas Tautas partijas (ETP) Latvijas EP deputāti - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš un Artis Pabriks.

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko Eiropas Parlaments ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Labdarības maratona “Dod Pieci” komandas pārstāve, Latvijas Radio 5 galvenā satura redaktore Anna Platpīre: “Mēs paši degam par “Dod Pieci” un tas mums ir kas vairāk nekā labdarības maratons. Tas ir veids, kādā attīstīt sabiedrisko mediju, valsti, runāt par mūsu cilvēkiem un veidot labāku sabiedrību. “Dod pieci” ir attīstījis Nīderlandē radušos projektu “Serious Request”, un mēs esam pateicīgi, ka varam to īstenot Latvijā. 3 gadu laikā esam runājuši par vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām un cilvēkiem, kas pārcietuši onkoloģisko slimību ārstēšanu. Un mēs turpināsim, jo redzam, cik ļoti svarīgi sabiedrībai ir runāt par lietām, par kurām bieži izvēlamies klusēt, paiet tām garām un izlikties, ka tas mūs neskar. Vislielākais paldies visai “Dod pieci!” komandai, jo bez mūsu katra aizrautības, ziedošanās un noticēšanas, nekas nebūtu iespējams. Liels paldies Eiropas Parlamentam par mums izrādīto godu. Mūsu lielākais prieks ir, ja gada beigās negulētās naktis, spriedze un neticami skaistie rezultāti un cilvēki, ir pamanīti.”

Krišjānis Kariņš: “Labdarības maratona "Dod pieci" organizatori, ik gadu uzrunājot Latvijas sabiedrību, to vieno kopīgam mērķim, pierādot, ka Latvijā ir ļoti daudz atsaucīgu un nesavtīgu cilvēku. Akcijas "Dod pieci" pamats ir tās komanda, kura paveic neiedomājami lielu darbu, taču, ja vien būtu iespējams, balvu būtu pelnījis ik katrs, kurš atbalsta šo akciju un ir daļa no tās, pierādot, ka ikviens ar savu rīcību var padarīt vidi un sabiedrību, kurā dzīvojam, labāku.”

Artis Pabriks: “Esmu pateicīgs "Dod pieci" komandai par to, ka viņi sabiedrību, un īpaši jauniešus saistošā veidā pievērš labdarībai, liekot saprast, ka arī skolēni un studenti var ietaupīt pāris eiro no savas kabatas naudas, lai ziedotu vientuļiem pensionāriem, smagu slimību skartajiem un citiem līdzcilvēkiem, kuriem līdzekļi tajā brīdī ir daudz vairāk nepieciešami. Šādi projekti palīdz veidot līdzatbildīgu sabiedrību, kas spēj paraudzīties pāri savas mājas sētai un savām problēmām."

Apbalvojums ietver Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu, ko pasniedz laureāta dzimtenē - svinīgā ceremonija Latvijā notiks rudenī. Visus laureātus no ES valstīm vienkopus š.g. 11. oktobrī sveiks arī īpašā pasākumā Eiropas Parlamentā Briselē. Plašāk - infografikā par Eiropas Pilsoņu balvu.

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus katrā ES valstī ik gadu var nominēt nacionālie EP deputāti - katrs var pieteikt vienu kandidātu. Pēc tam visu ES valstu izvirzītās kandidatūras izskata un gala lēmumu par 50 (ne vairāk) laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido Eiropas Parlamenta vadība – EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja vietnieki un divi bijušie EP priekšsēdētāji.


Eiropas Pilsoņu balvu Eiropas Parlaments iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013), Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012) un labdarības fonda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta (2015).