Jau ceturto gadu Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” aicina uz apbalvojuma „Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremoniju, kas notiks š.g. 3. maijā plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā GORS, Rēzeknē. Ceremonijā ne tikai cildinās laureātus kādā no piecām apbalvojuma nominācijām, bet būs arī mūsdienīgu tautas mūzikas aranžējumu priekšnesumi. 

Cildināšanas ceremoniju vadīs mūziķi un fonda “Viegli” līdzdibinātāji Renārs Kaupers un Jānis Holšteins-Upmanis, un komiķis Jānis Skutelis. Tiem, kuri nevarēs 3. maijā būt Rēzeknē, būs iespēja sekot līdzi ceremonijai LTV un LR1 tiešraidēs, un sadarbībā ar LTV, Pieci.lv to translēs video tiešraidē savā Facebook kontā

Katru gadu ceremonija notiek citā Latvijas vietā, šoreiz aicinot uz satikšanos Latgalē, kur jau šogad aprīlī un maijā, atminoties vēsturiski svarīgo Latgales kongresa izšķiršanos un Latvijas valstiskuma ceļa sākumu, tiek uzsākta Latvijas simtgades svinēšana.

Šogad uz laureāta titulu piecās nominācijās „Zemi es mācos”, „Taureņu uzbrukums”, „Kedas”, „Rabarbers” un „Bize” pretendē 23 nominanti, starp kuriem ir arī tautieši, kuri dzīvo ārpus Latvijas. Katrs no pieciem laureātiem saņems tēlnieces Olgas Šilovas darināto statueti un naudas balvu 3000 EUR apmērā, ko nodrošina mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Imantam Ziedonim būtiskās vērtības pasākuma režijā ietērpis Pēteris Krilovs un mūziķis Goran Gora, kas ļaus skatītājiem nokļūt ciešā saiknē ar Latgales skaņām. „Katra „Laiks Ziedonim" ceremonija ir kā atsevišķs stāsts, kuru cenšamies izstāstīt, vienlaikus cildinot fantastiskas personības. Tā kā ceremonijas norises vieta ir Rēzeknes GORS, mūsu fokuss šogad būs Latgales skaņas - kā skan arodi, cilvēki, telpa un vide. Lai to izpētītu, devāmies ekspedīcijās, kurās tikāmies ar brīnišķīgiem cilvēkiem. Viņi tad arī kļuva par mūsu Latgales skaņu vēstniekiem. Kādi bija šo ekspedīciju rezultāti, redzēsim apbalvojuma „Laiks Ziedonim" cildināšanas ceremonijā,” stāsta Goran Gora.

Ceremonijas vadītāji būs trīs lieliskas personības: Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis un Jānis Skutelis. Par iespēju vadīt šo būtisko kultūras notikumu J. Skutelis: “Esmu pagodināts pievienoties ceremonijas vadītājiem Renāram un Goranam, kuri ar apbalvojumu ir kopā no pirmās dienas. Mēs kopā veidosim savdabīgu trīsriteni, uz kura tad pasākums tiks celts virsū un ripināts uz priekšu. Kā zināms, nav nekā stabilāka, ja kādai pamatnei ir trīs atbalsta punkti. Turklāt zinot, ka viens no punktiem ir ar latgaliešu saknēm – proti – es.”

Fotogrāfiju uzņēmis Juris Krieviņš, fotogrāfijas datējums: 1973. gada 9. jūnijs.